sobota, 9 stycznia 2016

Siatka Bagua na realizację noworocznych postanowień.


Wraz z początkiem roku dobrze jest zaprogramować swoją podświadomość na realizację swoich marzeń. Mapa Marzeń, która okazała się najbardziej skuteczna, bazuje na siatce Bagua, opartej na feng-shui.

 Feng-shui to starożytna sztuka poprawiania otoczenia. Według niej wszystkie aspekty naszego życia - zdrowie, szczęście, miłość zależą od nas samych.  Dobrym terminem na zrobienie Mapy Marzeń jest nów księżyca, ponieważ jest on związany z wszystkimi rytuałami magicznymi, które wiążą się z nowymi przedsięwzięciami oraz wszelkim przyciąganiem - miłości, szczęścia i dostatku. Działają one najsilniej właśnie w czasie, kiedy księżyca zaczyna przybywać.


Mapa Marzeń to indywidualny drogowskaz, który doprowadzi Cię do realizacji Twoich celów i pragnień. To plany na najbliższy rok złożone naszej podświadomości i przedstawione za pomocą obrazków, rysunków, wycinanek. To wizualna afirmacja, która działa na zmysł wzroku, a co za tym idzie na naszą podświadomość. Wiadomo, że to nasza podświadomość realizuje nasze myśli i pragnienia.

Koniecznie przygotuj sobie wcześniej wszystkie potrzebne przedmioty, aby w trakcie pracy nie odrywać się i z przyjemnością wykonać swoją Mapę. Potrzebne będą nożyczki, klej, kolorowy pisak, kredki, zdjęcia z gazet, arkusz papieru lub kartonu. Dobrym sposobem jest zrobienie naszej Mapy na komputerze i ustawienie jej na pulpicie. Na swojej Mapie możesz umieścić wszystko to co chcesz, co podpowiada Ci intuicja. Łącząc naszą Mapę Marzeń z siatką Bagua otrzymujemy 9 równych części (czyli osiem trygramów oraz centrum opisywane w feng shui), z których każdy odpowiada innemu obszarowi życia.
Bogactwo
Pieniądze
Obfitość
Sława
Mądrość
Reputacja
Miłość
Partnerstwo
Związki
Rodzice
Przełożeni
Autorytety
Ja
Zdrowie
Samopoczucie
Dzieci
Twórczość
Hobby
Wiedza
Nauka
Medytacja
Droga
Kariera
Praca
Przyjaciele
Klienci
Podróże
Bogactwo, pieniądze, obfitość - wklej tu wszystko o czym marzysz: złoto, banknoty, biżuteria, samochody. Nie zastanawiaj się, czy jest to realne, czy też nie. Niczym przecież nie ryzykujesz.

Sława, mądrość, reputacja - jeśli chcesz zrobić karierę w jakiejś dziedzinie poszukaj zdjęć znanych osób, które odniosły sukces na tym polu  lub osób, które są godne naśladowania.

Miłość, partnerstwo, związki - tu wklejamy zdjęcia par zakochanych, złączone figurki, para łabędzi lub gołębi. Wklejamy wszystko co kojarzy się nam z dobrym i satysfakcjonującym związkiem.

Rodzice, przełożeni, autorytety - wklejamy zdjęcia rodziny, rodziców, kominek z płonącym ogniem, obrazy szczęścia rodzinnego i autorytety.

Ja, zdrowie, samopoczucie - od tego pola zaczynamy konstruowanie naszej mapy. Wklejamy tu nasze zdjęcie lub osoby do nas podobnej. Jeżeli chcesz być szczupła, lub jeżeli chcesz być umięśniony wstaw zdjęcie takiej osoby. Ważne, aby osoba była rzeczywiście do nas podobna. Każdego ranka twoja podświadomość zerknie na to zdjęcie i zrobi wszystko, żeby doprowadzić cię do stanu na zdjęciu, jaki jest jej przekonaniem. 

Dzieci, twórczość, hobby - jeśli planujemy powiększenie rodziny wklejamy zdjęcia dzieci lub np. pisklęta w gnieździe. To także strefa rozrywki, zabawy, zainteresowań i hobby.

Wiedza, nauka, medytacja - synonimów mądrości jest wiele np. zdjęcia mędrców tego świata. Mogą to też być zdjęcia przyrody, pól, gór, zwierząt lub też  tzw. miejsca mocy.

Droga, kariera, praca - wklejamy symbole sukcesu, puchary, dyplomy, kwiaty, fontanny, równa, prosta i wygodna droga.

Przyjaciele. klienci, podróże - to sektor przyjaciół, podróży, znajomych. W tej strefie nie powinno zabraknąć wizerunku naszych boskich opiekunów, aniołów i przewodników.

Gotową Mapę możemy powiesić jak obraz w każdym miejscu mieszkania, ale najlepiej jest ją powiesić w sferze sławy (feng shui), dzięki temu każde spojrzenie w jej kierunku przypomni o naszych celach i będzie impulsem dla umysłu.
Jeżeli nie chcemy naszej Mapy Marzeń pokazywać wszystkim, chowamy ją i od czasu do czasu wyciągamy, aby przypomnieć naszej podświadomości o tym, czego pragniemy.

Teoretycznie Mapa powinna się zrealizować w rok po jej stworzeniu, ale niektóre Mapy realizują się nawet kilka lat później. Im częściej będziecie karmić swoją podświadomość obrazkami ze swojej Mapy Marzeń, tym szybciej przybliżasz się do ich realizacji.
Bawcie się dobrze przy tworzeniu swojej Mapy, bo ten dziecięcy entuzjazm przyciągnie realizację Waszych planów.
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza