niedziela, 13 grudnia 2015

Kufer rozmaitości, czyli jak zrobić z niczego coś praktycznego.

Planowanie świąt i gwiazdkowych prezentów to niezły zawrót głowy. Nasz budżet jest i tak nadszarpnięty do granic możliwości. A każdego chcemy czymś obdarować.  Nie macie pomysłu na gwiazdkowy prezent? Proponuję zrobić go samemu z gazety. Tak właśnie z gazety...


Taki kuferek możemy wyczarować sobie sami i okaże się on fajnym i trafionym prezentem. Nie nadszarpnie naszego budżetu i osoba obdarowana na pewno będzie zadowolona. Na pewno doceni naszą inwencję, włożoną energię i czas jaki poświęcimy. Sami też będziemy mogli pochwalić się własną kreatywnością.

Zajmie nam to na prawdę niewiele czasu. Potrzebujemy do tego gazetę, klej biurowy, taśmę klejącą papierową, długi patyczek do szaszłyków, lakierobejcę. Gazetę pociąć wzdłuż na paski około 2 cm szerokości i przy pomocy patyczka do szaszłyków zwinąć w ruloniki. Następnie na dwa paski taśmy klejącej papierowej przykleić zrobione ruloniki papieru. Taśmą klejącą wzmacniamy z jednej i drugiej strony. 

Z papieru wyciąć podstawę boku i kolejno przykleić klejem papierowe ruloniki z obu stron. Po wyschnięciu wyrównać nożyczkami według przygotowanego wcześniej szablonu.Wierzch możemy ozdobić małymi kółkami.Gotowy kuferek przy pomocy pędzelka pokrywamy grubo klejem i pozostawiamy do wyschnięcia. Na koniec lakierujemy kuferek i ponownie suszymy.

Dla mnie zrobienie takiego kuferka przynosi podwójną korzyść, ponieważ bardzo mnie to odrywa od codziennych problemów, wycisza wewnętrznie i uspokaja. Można powiedzieć, że ma działanie antystresowe.   
322

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza