niedziela, 20 marca 2016

Przygotowywanie ozdób Wielkanocnych - część II. / Preparing Easter decorations - Part II.
Wielkanoc już niebawem, a więc czas zacząć przygotowywanie pierwszych pisanek. Nie chcemy aby wszystkie pisanki były takie same. Proponuję wypróbowanie czegoś nowego i malowanie jajek styropianowych metodą decoupage. Jest to prosta metoda i sprawia ogromną frajdę. Tym sposobem możemy stworzyć nowe wzory i kolory według własnego pomysłu.Koszyczek jest zrobiony z pasków z kolorowej gazety. 
Elementy połączyłam sznurkiem i paskami z gazety.


Potrzebne materiały: jajka styropianowe różnej wielkości, farby akrylowe, klej do papieru, nożyczki, serwetki lub papier do decoupage, werniks, pędzelek, biała konturówka perłowa.

Jajka malujemy białą farbą akrylową i zostawiamy do wyschnięcia. Wycięty wzór serwetki przykładamy do jajka i za pomocą pędzelka zaczynając od środka rozprowadzamy klej. Powstałe zmarszczki i bąbelki powietrza lekko przygładzamy palcem. Zostawiamy aż klej dobrze wyschnie i możemy przystąpić do dalszego malowania jajka. Możemy malować kropki, paski, kratki co tylko podpowiada nam wyobraźnia. Bardzo ładny efekt końcowy daje dekorowanie konturówką perłową do decoupage. Na koniec kładziemy cienką warstwę werniksu, aby jajka miały piękny połysk.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza