sobota, 19 marca 2016

Przygotowywanie ozdób Wielkanocnych - część I. / Preparing Easter decorations - Part I.CHWILA RELAKSU Z DECOUPAGEW czasie świąt Wielkanocnych w naszych domach gromadzi się pełno opakowań po jajkach. Moja propozycja jak przekształcić je w piękne ozdoby Wielkanocne. Jest to bardzo proste w wykonaniu i sprawi nam naprawdę dużą przyjemność. Możemy robić to razem z dziećmi i będzie to świetna zabawa.Potrzebne materiały: farby akrylowe (różne kolory), klej do papieru, serwetki lub papier do decoupage, nożyczki, werniks, pędzelek.

 Przed malowaniem opakowania po jajkach wyrównujemy nożyczkami wszystkie nierówności.  Pudełko gruntujemy białą farbą akrylową i suszymy. 
 Po wyschnięciu malujemy wybranym kolorem i ponownie zostawiamy do wyschnięcia. 
Wycięty wzór ze serwetki przykładamy i pędzelkiem rozprowadzamy klej. Ewentualne zmarszczki    wyrównujemy lekko palcem i nie przejmujmy się tym, bo po wyschnięciu nie będą widoczne.  
 Boki pudełka możemy ozdobić kropkami za pomocą patyczków kosmetycznych. 
Jak chcemy, aby pudełeczko miało ładny połysk, na koniec lakierujemy werniksem.
Pudełeczko może być piękną ozdobą Wielkanocną, ale jego zastosowanie może być też inne. Możemy dać komuś w prezencie, na przykład do przechowywania  biżuterii lub innych drobnych rzeczy, które zawsze nie wiemy gdzie upchnąć i często nam się gubią. Takie piękne pudełeczko nie pozwoli o nich zapomnieć i zawsze szybko je znajdziemy.
4 komentarze:

 1. Bardzo pomysłowe i proste w wykonaniu, dziekuję

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Cieszę się, że Ci się podoba Kasiu. Pozdrawiam serdecznie:))

   Usuń
 2. Buszuję po twoim blogu. Tutaj jest tyle ciekawych rzeczy.
  Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń